A rajzfilmbeli Julian királyról, a valós királyságáról tudhatsz meg érdekességeket. Teszteld a tudásod !
A rivális hímek a csuklótájékon, mellső lábaiknál és végbélnyílásuk mellett lévő illatmirigy váladékát szokták a farkukon lévő szőrzetbe kenni, hogy azt könnyebben legyezhessék vetélytársuk felé.
Néha nincs is szükség verekedésre, a nézeteltéréseket néha ez alapján rendezik el, hogy melyiküknek erőteljesebb az illata.
Még számukra is zavaró lehet ez a büdi illat és ezért inkább a hónaljuk alá dugják farkukat
Madagaszkár ezen a pirossal színnel megjelölt részén találkozhatunk a vadonban velük.
Ökológiailag sokkal rugalmasabbak, mint más maki fajok, és sokféle szélsőséges környezetet és drasztikus hőmérsékleti ingadozást is jól tolerálnak.
Változatos élőhelyeik között megtalálhatók a lombhullató erdők és a száraz bokor erdők, a sziklás növényzet, a tüskés erdők és a sziklás kanyonok.
Ezeknek a macskaszerű főemlősöknek a kedvelt élőhelye azonban a galériaerdők és a dél-madagaszkári Euphorbia bokor.
Mit jelent ?
Euphorbia bokor:
Fás szárú virágos növények, tejszerű, fehér, maró hatású. Külsőleg hasonlítanak a kaktuszokhoz.
Galériaerdők:
Olyan erdők, amelyek folyosók vagy folyók mentén folyosóként szolgálnak, amelyek ritkán a végtelen, kietlen tájakba vetülnek…például szavannák, gyepek vagy sivatagok.
Zwack legújabb italkülönlegessége az aszalt fügén érlelt Kalumba Madagascar Spiced Gin.
A komplex fűszerességet és a citrusos frissességet ötvöző gyógy- és fűszernövény italt tölgyfahordókban készítik, majd aszalt fügén hónapokon át érlelik.
A különleges zamatú, borókapárlattal készült ital a világon elsők közt feljegyzett gyógynövényéről, a kalumbagyökérről kapta nevét.
Az új ital különlegesség összetett fűszerességét és eredeti ízvilágát 17 féle Madagaszkárról és Afrika egyéb vidékeiről származó természetes fűszernövény adja.
Az ital palackja is szorosan kapcsolódik a területhez: az egyedi üveget Afrika ikonikus állata, a Madagaszkáron őshonos gyűrűsfarkú maki díszíti.
Igaz !
Órákon át figyeltem a makikat, mire végre sikerült egy olyan képet készítem, ahol látszik is ez a dupla nyelv.
A lemuroknak van egy fő nyelve és alatta, kissé elrejtve egy kisebb, merev porcból álló másodlagos nyelv.
A fő nyelvüket étkezéshez használnak .
A másodlagos nyelvük az ápoló nyelv, amelyet arra használnak, hogy megtisztítsák a többi társukat. A makik gondosan átvizsgálják egymást, porcos kis nyelvükkel eltávolítják az elhalt bőrt és a kis rovarokat.
A merev nyelv a maki szőrén keresztül a bőr felé nyúlik, és segít a nem kívánt tárgyak kiszorításában. A lemurok amikor rovarokat esznek, akkor is a használják a másodlagos nyelvüket.